Torus wprowadza ponadstandardowe rozwiązania w powstających obecnie biurowcach, co będzie też nowym kanonem w planowanych w inwestycjach. W drugim etapie Officyny znajdą się m.in. zmodyfikowane centrale wentylacyjne czy szereg innych elementów stanowiących w dużej mierze odpowiedź na współczesne wyzwania związane z pandemią.

- Zmodyfikowane centrale wentylacyjne z wykorzystaniem lamp UV-C - zespół inżynierów z Torusa we współpracy z ekspertami VBW Engineering stworzył nowatorskie na rynku rozwiązanie w zakresie central wentylacyjnych, polegające na modyfikacji ich konstrukcji oraz dodatkowym wykorzystaniu lamp UV-C; dzięki temu eliminowane jest ryzyko przedostawania się jakichkolwiek patogenów z powietrza wywiewanego z powierzchni biurowej do nawiewanego; jest to nowość na rynku nieruchomości komercyjnych.
- Bezdotykowe, automatyczne czytniki temperatury w recepcji – są to nowej generacji urządzenia do wykrywania podwyższonej temperatury u osób wchodzących do budynku, potrafiące rozpoznać też czy ma ona założoną maskę; pomiar temperatury wykonywany jest z dokładnością do 0,3 stopnia Celsjusza; urządzenie alarmuje w przypadku wykrycia podwyższonej temperatury, a wszystkie odczyty rejestrowane są w systemie.
- Przepływowe lampy UV-C do dezynfekcji powietrza w szatniach i toaletach dla rowerzystów – jedne z najskuteczniejszych, dostępnych na rynku urządzeń zdolnych usuwać z powietrza wirusy, bakterie i grzyby oraz dolne zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów; dzięki wymuszonej cyrkulacji powietrze przechodzi przez wnętrze urządzenia montowanego na ścianie, gdzie zostaje naświetlone i zdezynfekowane, a następnie wyparte na zewnątrz; osłonięte światło lampy nie wydostaje się na zewnątrz, może być więc ono wykorzystywane w dużych przestrzeniach, a nawet niewielkich pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.
- Urządzenia Elevator AirPurifier zapewniające czystsze i zdrowsze powietrze w windach - zastosowana w urządzeniach marki KONE wysokowydajna technologia utleniania fotokatalitycznego PCO™ pozwala skutecznie ograniczyć zanieczyszczenia unoszące się w przestrzeni kabiny; montowane są w suficie, dzięki czemu są niewidoczne dla użytkowników; wentylator nawiewa powietrze do urządzenia przez filtr poliestrowy, który zatrzymuje kurz i inne większe cząsteczki zanieczyszczeń, a przefiltrowane powietrze poddawane jest następnie promieniowaniu UV i fotokatalizie w celu usunięcia lotnych związków organicznych, np. dymu, pleśni, bakterii, a także przykrych zapachów (LOZ).
- Bezdotykowe urządzenia w częściach sanitarnych (dozowniki mydła, środka do dezynfekcji, krany umywalkowe) – elektroniczny dozownik mydła sterowany optoelektronicznie montowany na umywalce; automatyczny i bezdotykowy – z sensorem wykrywającym ruch ręki - dozownik płynu do dezynfekcji w sprayu; baterie elektroniczne, które wykrywają ruch, automatycznie uruchamiają i po pewnym czasie zatrzymują strumień wody.
- Powłoka tytanowa na powierzchniach w częściach wspólnych narażonych na częsty dotyk, np. lobby, windy, toalety – przeciwwirusowy i antybakteryjny system powłok fotowoltaicznych stworzony w oparciu o unikalne technologie chemiczne – nanocząsteczki TitanSolid zawieszone w wodzie lub alkoholu; pod wypływem światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, powłoka uaktywnia swoje właściwości sanityzujące; nadaje się do stosowania na wszystkich powierzchniach, także na większych i mniejszych elementach wyposażenia biura i stanowiska pracy; proces dezynfekcji jest ciągły i utrzymuje się przez minimum 12 miesięcy od momentu aplikacji – daje to oszczędność czasu, gdyż pozwala również szybciej i sprawniej przeprowadzić proces dezynfekcji budynku.

Officyna to kameralna inwestycja stanowiąca ciekawą ofertę na lokalnym rynku biurowym, przede wszystkim dla mniejszych i średniej wielkości firm, dla których wysokiej jakości powierzchnia biurowa w tej części miasta stała się teraz bardziej dostępna. Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED, co dodatkowo gwarantuje spełnianie wysokich norm środowiskowych i tworzenie przyjaznego, zdrowego dla użytkownika środowiska pracy. Projekt inwestycji przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto, a konsultantem ds. LEED jest VvS | Architects & Consultants.