Wszystko, co ważne, będzie się działo w Alchemii

Wszystko, co ważne, będzie się działo w Alchemii

Opublikowany

Do wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku przeprowadzą się pracownicy Grupy Wirtualna Polska. Spółka chce skonsolidować część swoich lokalnych biur i skoncentrować gdańskich pracowników w jednej lokalizacji. By to zrealizować, równocześnie podnosząc komfort ich pracy, wynajęła powierzchnię blisko 2,4 tys. mkw. w powstającym budynku Argon.

Koncentracja i komfort

Wirtualna Polska to pierwszy polski horyzontalny portal internetowy założony w 1995 roku. W skład Grupy WP wchodzą liczne specjalistyczne portale wertykalne, portal horyzontalny o2, internetowe rozgłośnie radiowe – Open FM i PolskaStacja, agregatory ofert (marketplace), Domodi oraz Allani w zakresie mody, Homebook w kategorii dom i wystrój wnętrz, Money.pl i Finansowysupermarket.pl w zakresie usług finansowych, Wakacje.pl i nocowanie.pl – w dziedzinie turystyki i wypoczynku. W zakresie produkcji telewizyjnej portal współpracuje synergicznie z nowo powstałą telewizją WP wykorzystując szerokie zbiory produkcji własnej kanału, którego twarzami są m.in: Maciej Orłoś i  Małgorzata Ohme. Z Gdańskiem, WP związana jest od początku istnienia, a dotychczas funkcjonowały tu trzy biura spółki. Już niedługo, zostaną one zastąpione jednym, o znacznie wyższym standardzie.

Koncentracja wszystkich pracowników gdańskiego zespołu pozwoli na sprawniejszą komunikację w ramach lokalnego biura i całej Grupy. Alchemia doskonale odpowiada charakterowi nowoczesnego środowiska pracy, czym dobrze wpisuje się też w naszą filozofię działania i strategię rozwoju. Jakość budynku, jego lokalizacja i oferta dodatkowych usług zapewnią naszemu zespołowi najwyższy komfort pracy

Maria Skoczkowska z biura prasowego Grupy WP.

alchemia_gdansk-2.jpg

WP jest kolejnym podmiotem relokującym swoją gdańską siedzibę do Alchemii. W  styczniu tego roku ogłosiła to firma Lufthansa Systems Poland.

Bardzo się cieszymy, że do grona najemców Alchemii dołącza kolejna firma, w dodatku tak znana, polska marka. Jest to kolejny podmiot na lokalnym rynku, który przenosi się do nowoczesnej i zapewniającej perspektywiczny wzrost przestrzeni, co jest wyraźnym trendem. Gratulujemy wyboru i życzymy dalszego, dynamicznego rozwoju w nowym otoczeniu

Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus będącej deweloperem Alchemii.

Gdańskie biuro WP spełniać będzie dwie zasadnicze funkcje: centrum skupiające pracowników realizujących projekty IT oraz zaplecze back office’owe dla siedziby w Warszawie i innych biur regionalnych. Na powierzchni blisko 2,4 tys. mkw. pracować będzie w nim łącznie ok. 250 osób.  Biuro zlokalizowane będzie na 8. piętrze budynku Argon, stanowiącego trzeci i najbardziej prestiżowo położony etap kompleksu Alchemia - u zbiegu al. Grunwaldzkiej (głównej arterii Trójmiasta) z ul. Kołobrzeską. Budynek ten ma 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) to ok. 39 tys. mkw., a typowa kondygnacja biurowa to 3 tys. mkw.. Tak duża powierzchnia w ramach jednej kondygnacji jest rzadkością na rynku biurowym w Trójmieście i idealnie wpisuje się w zapotrzebowanie takich firm jak Grupa WP (jej biuro zajmie ponad 2/3 piętra) czy Lufthansa Systems Poland (niecałe dwa piętra, przy blisko 5 tys. mkw. powierzchni), pozwalając najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń. Wyróżnikiem Argonu będzie również pieszy pasaż handlowo-usługowy z elementami małej architektury oraz charakterystyczna „latarnia” – efektownie podświetlony narożnik budynku. Oddanie budynku do użytku planowane jest na wrzesień 2017 roku.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Vorwerk Polska wprowadza się do Argonu

temu

Vorwerk Polska, firma oferująca wysokiej klasy urządzenie wielofunkcyjne Thermomix®, podpisała umowę najmu 440 mkw. powierzchni biurowej w budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Będzie to dwudzieste siódme biuro firmy w Polsce. Umowa najmu została podpisana na 5 lat. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Walter Herz.
Marine Harvest Central Europe otworzyła biuro w Argonie

temu

Marine Harvest światowy lider w hodowli i przetwórstwie łososia, oficjalnie otworzył biuro w kompleksie Alchemia w Gdańsku. W budynku Argon, na powierzchni blisko 2000 mkw. mieści się centrala europejskiego oddziału firmy i rozwijane jest centrum operacyjne. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji reprezentowała firma doradcza JLL.
Torus beezzz otworzył siedzibę w Alchemii

temu

Swoją siedzibę w budynku Argon otworzył Torus beezzz. Nowy najemca na swoje potrzeby wynajął 3 ule umiejscowione na dachu budynku. Obecnie pracuje w nich ok. 240 tysięcy pszczół, ale firma planuje intensywną ekspansję i pod koniec lipca powinno ich już być nawet 300 tysięcy. Umowa zakłada możliwość zwiększania wynajmowanej powierzchni poprzez postawienie kolejnych uli.
Wmurowano kamień węgielny pod biurowiec Officyna w Gdańsku

temu

20 czerwca wmurowano kamień węgielny pod budowę I etapu biurowca Officyna, powstającego w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Obiekt dostarczy na rynek 5,2 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym blisko 4,2 tys. mkw. z przeznaczeniem na biura. Planowany termin oddania do użytku to III kwartał 2019 roku. Łącznie w ramach dwóch etapów inwestycji powstanie 11 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym ponad 9 tys. mkw. biurowej.

Triathloniści rywalizowali w Alchemii

Były emocje, walka do samego końca, a także sportowa złość. W sobotę w kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku odbyły się zawody Torus Triathlon In Da House, trzecia edycja wyjątkowej rywalizacji triathlonistów – zimą i w całości pod dachem. W tym roku, oprócz indywidualnych kategorii walczyły ze sobą firmowe sztafety. Impreza wsparła program BadaBada fundacji Synapsis.