Lufthansa Systems Poland przenosi się do ALCHEMII

Lufthansa Systems Poland przenosi się do ALCHEMII

Opublikowany

Polski oddział Lufthansa Systems wynajął blisko 5.000 mkw. w budynku Argon, trzecim etapie wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Firma przenosi swoją siedzibę z innego biurowca w mieście chcąc zapewnić sobie możliwość dalszej ekspansji w najwyższym standardzie środowiska pracy. Lufthansa Systems Poland była reprezentowana w negocjacjach przez firmę CBRE.

Jakość pożądana

Lufthansa Systems z siedzibą we Frankfurcie nad Menem (Raunheim) obsługuje ponad 300 klientów z branży lotniczej, oferując im szereg innowacyjnych i w wielu przypadkach wiodących na rynku produktów. Firma jest obecna na polskim rynku od 1998 roku i  zatrudnia obecnie w Gdańsku ponad 550 specjalistów (głównie z branży IT i aeronautycznej). Lufthansa Systems Poland jest również uznanym dostawcą oprogramowania dla podmiotów sektora logistycznego oraz finansowego. Przenosiny siedziby do Alchemii związane są z dalszymi planami rozwojowymi firmy, jak również potrzebą spełnienia wysokich wymagań technicznych (dot. m.in. bezpieczeństwa energetycznego i bezpieczeństwa danych), funkcjonalnych oraz podwyższenia szeroko rozumianego komfortu pracy.

Zmiana siedziby w Polsce to kolejny ważny etap w rozwoju naszej firmy charakteryzujący się jej dynamicznym wzrostem oraz pojawieniem się nowych zaawansowanych usług i kompetencji biznesowych. Chcemy zapewnić naszym specjalistom jak największy komfort pracy oraz optymalne warunki do rozwoju. Nowe biuro w kompleksie Alchemia pozwoli nam na stworzenie nowoczesnej, zróżnicowanej oraz inspirującej przestrzeni do pracy. Zależy nam także na usprawnieniu procesów komunikacji oraz dzielenia się wiedzą – na miejscu w Gdańsku, ale również w ramach światowej sieci współpracujących ze sobą jednostek

dr Ireneusz Zalewski, Prezes Zarządu Lufthansa Systems Poland.

argon_iii_etap_komplskeu_alchemia_w_gdansku_budowa.jpg

Bardzo się cieszymy, że Lufthansa Systems Poland wybrała na swoją nową siedzibę właśnie Alchemię. Wierzymy, że warunki techniczne, infrastruktura i lokalizacja budynku Argon w pełni zabezpieczą potrzeby Klienta i sprzyjać będą jego dalszemu, dynamicznemu rozwojowi w Gdańsku. Transakcja ta potwierdza jakość inwestycji, ale jest też ważnym sygnałem dla rynku. Pokazuje, że firmy zwracają coraz większą uwagę na standard tworzonego środowiska pracy czy pewność infrastruktury i chcą w nie inwestować

Sławomir Gajewski, Prezes Zarządu spółki Torus, dewelopera Alchemii.

Firmę Lufthansa Systems Poland w negocjacjach reprezentowała firma CBRE.

Przeanalizowaliśmy dla naszego klienta bardzo skrupulatnie kilkanaście opcji budynkowych w Trójmieście. W wyborze nowej siedziby kierowaliśmy się w dużym stopniu kwestią komfortu pracy oraz bezpieczeństwa. Zwracaliśmy szczególną uwagę na zagadnienia dotyczące wentylacji i klimatyzacji, dostępu do światła dziennego oraz oświetlenia stanowisk pracy, jak również udogodnień dla rowerzystów. Ostatecznie wybraliśmy opcję, która w ramach kompleksu biznesowego Alchemia uzyskała najwyższy możliwy certyfikat LEED (Platinum), posiada pełnoszklaną elewację wysoką na 3 metry w świetle oraz precyzyjną kontrolę klimatu i oświetlenia w technologii DALI

Mariusz Wiśniewski, Senior Associate Director w CBRE.

Kolejny pierwiastek

Argon jest najbardziej prestiżowo położonym budynkiem Alchemii, ulokowanym u zbiegu al. Grunwaldzkiej (głównej arterii Trójmiasta) z ul. Kołobrzeską. Posiada 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) to blisko 39 tys. mkw., z całkowitą powierzchnią typowej kondygnacji biurowej blisko 3 tys. mkw. Jego wyróżnikiem będzie pieszy pasaż handlowo-usługowy z elementami małej architektury oraz charakterystyczna „latarnia” – efektownie podświetlony narożnik budynku pozbawiony szprosów i innych elementów metalowych. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na wrzesień 2017 roku. Lufthansa Systems Poland będzie jednym z pierwszych najemców budynku, który wprowadzi się do swoich biur w tym właśnie miesiącu. Kompleks Alchemia, oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych cechuje doskonała lokalizacja w centrum aglomeracji trójmiejskiej oraz znakomite skomunikowanie – m.in. bezpośrednie sąsiedztwo peronu SKM Gdańsk Przymorze-Uniwersytet, ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych (w niedużej odległości także tramwajowych) oraz bogata oferta usług towarzyszących. W ramach kompleksu funkcjonuje już m.in. największe w Trójmieście, ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, dostępna będzie też oferta handlowo-usługowa i gastronomiczna. Obecnie planowana jest budowa kolejnego, czwartego już etapu Alchemii.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Vorwerk Polska wprowadza się do Argonu

temu

Vorwerk Polska, firma oferująca wysokiej klasy urządzenie wielofunkcyjne Thermomix®, podpisała umowę najmu 440 mkw. powierzchni biurowej w budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Będzie to dwudzieste siódme biuro firmy w Polsce. Umowa najmu została podpisana na 5 lat. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Walter Herz.
Marine Harvest Central Europe otworzyła biuro w Argonie

temu

Marine Harvest światowy lider w hodowli i przetwórstwie łososia, oficjalnie otworzył biuro w kompleksie Alchemia w Gdańsku. W budynku Argon, na powierzchni blisko 2000 mkw. mieści się centrala europejskiego oddziału firmy i rozwijane jest centrum operacyjne. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji reprezentowała firma doradcza JLL.
Torus beezzz otworzył siedzibę w Alchemii

temu

Swoją siedzibę w budynku Argon otworzył Torus beezzz. Nowy najemca na swoje potrzeby wynajął 3 ule umiejscowione na dachu budynku. Obecnie pracuje w nich ok. 240 tysięcy pszczół, ale firma planuje intensywną ekspansję i pod koniec lipca powinno ich już być nawet 300 tysięcy. Umowa zakłada możliwość zwiększania wynajmowanej powierzchni poprzez postawienie kolejnych uli.
Wmurowano kamień węgielny pod biurowiec Officyna w Gdańsku

temu

20 czerwca wmurowano kamień węgielny pod budowę I etapu biurowca Officyna, powstającego w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Obiekt dostarczy na rynek 5,2 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym blisko 4,2 tys. mkw. z przeznaczeniem na biura. Planowany termin oddania do użytku to III kwartał 2019 roku. Łącznie w ramach dwóch etapów inwestycji powstanie 11 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym ponad 9 tys. mkw. biurowej.

The BSS Forum i Outsourcing Stars pod znakiem TORUSA

W dniu 25 stycznia w Gdyni odbyły się dwa ważne dla środowiska usług biznesowych w Polsce wydarzenia - konferencja The BSS Forum oraz gala Outsourcing Stars.