TORUSOWE teamy jadą na Mistrzowstwa Polski w Siatkówce Plażowej

TORUSOWE teamy jadą na Mistrzowstwa Polski w Siatkówce Plażowej

Dwa żeńskie zespoły siatkarskie wspierane przez TORUSA zakwalifikowały się do występu w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej. Pary Świstek/Słonecka oraz Saad/Wawrzyńczyk z powodzeniem rywalizowały w 9 turniejach stanowiących kwalifikacje, a druga z par kilkakrotnie pokonywała w nich zespoły kadrowe. Medalowe apetyty krajowego czempionatu zaspokoić będą mogły już niedługo. Tegoroczny turniej finałowy odbędzie się w Krakowie na przełomie sierpnia i września. Zapowiada się zacięta rywalizacja.

DSC_0044.JPG
Punty w ramach kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej zdobywać można było podczas 9 turniejów o różnej kategorii. Rozgrywane były na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni w różnych miejscach w Polsce. 5 turniejów (w Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Łodzi, Zamościu i Białymstoku) odbyło się w ramach cyklu Plaża Open. Pozostałe 4 imprezy (w Zbąszyniu, Kozienicach, Toruniu i Gdańsku) jako indywidualnie organizowane rozgrywki.
37872577_1662889400425542_4896491549002563584_n.jpg
Co ciekawe, współczesną siatkówkę plażową coraz rzadziej charakteryzuje boisko zlokalizowane na otwartej plaży, w nadmorskiej miejscowości, albo tuż przy dużym jeziorze. Aby zapewnić lepsze warunki pogodowe (głównie chodzi zmniejszenie wpływu wiatru) i popularyzować tę dyscyplinę, boiska na tego typu turnieje buduje się coraz częściej w centrach czy ważnych punktach miast, co dodatkowo podnosi prestiż rozgrywek. Tak było w tym  roku chociażby w Łodzi czy Toruniu. Podczas rozgrywek każda z dziewczyn zdobywała punkty indywidualnie, które po zsumowaniu determinowały rozstawienie w kolejnych turniejach (tylko przy pierwszych rozgrywkach w Zbąszyniu zespoły rozstawiono na podstawie zeszłorocznego rankingu). Każdorazowo pierwszych 8 par miało z automatu zapewniony start w  turnieju głównym i nie musiało grać w eliminacjach. Niektóre pary kadrowe, które w czasie danych rozgrywek grały w wysokiej rangi turniejach za granicą, otrzymywały punkty jak za wygraną w Polsce, co pozwalało im włączać się w rywalizację.
41051002300_b2a43eb7fb_b.jpg
Kadra w zasięgu, medale też!
Klaudia Świstek i Paula Słonecka miały udany początek – rywalizację na Obłędnej Plaży w Zbąszyniu zakończyły na II miejscu. Później, ze względów zdrowotnych (dwutygodniowa przerwa jednej z zawodniczek spowodowana kontuzją wybiła ją z rytmu turniejowego), było już nieco gorzej, co nie przeszkodziło dziewczynom ostatecznie zakwalifikować się na Mistrzostwa Polski. Bardzo stabilną i wysoką formę zaprezentowały Magdalena Saad oraz Agata Wawrzyńczyk (Agatę w pierwszym turnieju zastępowała Aleksandra Przepiórka). Dziewczyny uznawane są nieoficjalnie za najlepszą niekadrową parę w Polsce, co udowodniły wielokrotnie na boisku. Wychodziły zwycięsko z rywalizacji z kadrowiczkami, osiągając we wszystkich turniejach dodatni bilans tych potyczek (5 zwycięstw, 3 porażki). Walka była o każdy punkt, z licznymi zwrotami akcji i odwracaniem losu meczu, a sama gra stała na bardzo wysokim poziomie. Dużo emocji dostarczała też bezpośrednia rywalizacja pomiędzy dziewczynami, które dobrze się przecież znają i razem trenują. Duży sukces dziewczyn wspieranych przez Torusa doskonale oddają również osiągnięte przez nie indywidualnie wyniki. Magdalena Saad uplasowała się na pierwszej pozycji, a jej partnerka z zespołu, Agata Wawrzyńczyk, zajęła 3 pozycję (nie punktowała jednak w pierwszym i w ostatnim turnieju, w których nie grała).
DSC_0087.JPG
RANKING ZAWODNICZEK:
1. Magdalena Saad 706 pkt
3. Agata Wawrzyńczyk 646 pkt.
16. Paula Słonecka 401 pkt.
23. Klaudia Świstek 361 pkt.

Trener dziewczyn, Olaf Weker, nie krył satysfakcji, ale za główny cel stawia teraz włączenie się w rywalizację o medale na Mistrzostwach Polski.
DSC_0074.JPG

Wszystkie dziewczyny zaprezentowały dobrą formę podczas turniejów eliminacyjnych. Udowodniły swój potencjał zarówno na poziomie klasyfikacji końcowej, jak również podczas indywidualnych starć w turniejach. Magda i Agata wielokrotnie pokazały, że są w stanie wygrywać z najlepszymi zawodniczkami w kraju, kadrowiczkami. Są więc w stanie powalczyć o medale w Krakowie na zbliżających się Mistrzostwach Polski

Olaf Weker, trener

Łącznie w turniejach eliminacyjnych sklasyfikowano 103 zawodniczki, a w Mistrzostwach Polski w Krakowie wystąpi tylko 16 zespołów. Kraków po raz trzeci w historii będzie organizatorem Turnieju Finałowego, który w tym roku odbywa się pod nazwą Orlen Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej kobiet i mężczyzn. Impreza odbędzie się w dniach 30 sierpnia-2 września na obiektach Klubu Sportowego Wanda przy ul. Bulwarowej, obok Zalewu Nowohuckiego. Trzymamy kciuki!
plaza_gotyku26.jpg
38461278_438806159939106_7359484426574626816_n.jpg

WYNIKI RYWALIZACJI W POSZCZEGÓLNYCH TURNIEJACH ELIMINACYJNYCH  

24-27.05.2018 – Obłędna Plaża – Zbąszyń 2018 – II miejsce  (Świstek/Słonecka) i VII miejsce (Saad/Przepiórka)
01-03.06.2018 – VI  Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet – Kozienice 2018 – I  miejsce (Saad/Wawrzyńczyk) i III miejsce (Świstek/Słonecka)
14-16.06.2018 – BELLA Plaża Gotyku – Toruń 2018 – I miejsce (Saad/Wawrzyńczyk) i XIII miejsce ( Swistek/Słonecka)
29.06-01.07.2018 – Plaża Open – Dąbrowa Górnicza 2018 – I miejsce (Saad/Wawrzyńczyk) i IX miejsce (Świstek/Słonecka)
06-08.07.2018 – Plaża Open – Rybnik 2018 – I miejsce (Saad/Wawrzyńczyk) i IX miejsce (Świstek/Słonecka)
11-13.07.2018 – Plaża Open – Łódź (Manufaktura) 2018 – III miejsce (Saad/Wawrzyńczyk) i IX miejsce (Świstek/Słonecka)
20-22.07.2018 – Plaża Open – Zamość 2018 – III miejsce (Saad/Wawrzyńczyk) i IX miejsce (Świstek/Słonecka)
27-29.07.2018 – Plaża Open – Białystok 2018 – III miejsce (Saad/Wawrzyńczyk) i IV miejsce (Świstek/Słonecka)
03-05.08.2018 – Grand Prix Stadionu Letniego – Gdańsk 2018 – I miejsce (Saad/Słonecka)

Powiązane artykuły
Ocean w Alchemii. Jak wygląda biuro japońskiego operatora kontenerowego?

temu

Kilka miesięcy temu do grona najemców Alchemii dołączyła firma ONE (Ocean Network Express). Jest to japoński operator kontenerowy, którego znakiem rozpoznawczym jest magentowy kolor, obecny w logo i na wielu elementach typowych dla jego działalności. Nie inaczej wygląda biuro firmy. Nowoczesna powierzchnia (1,5 tys. mkw.) zaprojektowana została przez Katarzynę Lipka-Sidor z firmy Torus.
Pocztówki z wakacji, czyli mali artyści po raz drugi

temu

W czasie ostatnich, wakacyjno-urlopowych miesięcy zorganizowaliśmy drugą edycję konkursu plastycznego dla dzieci Alchemików. W ostatni czwartek zaprosiliśmy autorów wszystkich prac do City Cafe, aby wręczyć im nagrody i wyeksponować szerzej dzieła, które do nas dotarły.
TORUSowe SQUADY na Gdańsk Business Run 2018

temu

Blisko 1500 biegaczy i prawie 300 firmowych sztafet zameldowało się 2 września na starcie kolejnej edycji Gdańsk Business Run, a wśród nich 3 TORUSOWE SQUADY. Rywalizacja była zacięta, ale ważniejszy od miejsc był wspólny, charytatywny cel imprezy. Jak podają organizatorzy, z samych opłat startowych udało się łącznie zebrać blisko 110 tysięcy złotych, które trafią do beneficjentów tegorocznej edycji GBR. Torus był także jednym z organizatorów wydarzenia.
Gdańsk Business Run on WHEELS, czyli kółka na start!

temu

W dniu 9 sierpnia 2018 r., na 7. piętrze budynku ARGON odbyła się konferencja prasowa Gdańsk Business Run on Wheeels. Konferencję otworzyła Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, która opowiedziała o misji fundacji, o specyfice sztafety firmowej, integrującej zespoły oraz o samej idei CSR-u, realizowanej na wielu płaszczyznach projektu: biegania, organizowania oraz wspierania. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.