PRO BALANCE, czyli dzień dziecka inaczej
PRO BALANCE, czyli dzień dziecka inaczej

PRO BALANCE, czyli dzień dziecka inaczej

Opublikowany

Dzień dziecka nie musi być obchodzony tylko 1 czerwca... Postanowiliśmy to udowodnić i 10 lipca w budynku ARGON zorganizowaliśmy wyjątkowe, aktywne warsztaty dla dzieci. Była to okazja dla dorosłych do wspólnej zabawy ze swoimi pociechami i poznania przy tym wielu niezwykłych osób, których pasje i zainteresowania mogą być dla nich inspirujące. Tym samym, uczestnicy naszego wydarzenia przeżyli krótką, ale intensywną przygodę ze sportem i aktywnością.

_U7A5725.jpg
Już podczas rejestracji dało się odczuć masę emocji – uśmiech, trochę niepewności, ekscytacja. Później była już tylko ciekawość (choć czasami skrywana), zaangażowanie i zachwyt. Nowoczesny budynek biurowy nie jest codziennym miejscem zabawy, stworzył więc wyjątkową otoczkę dla gry w podchody i tego, co działo w kolejnych stacjach (łącznie 9) zlokalizowanych w recepcji, lokalach usługowych czy na surowej powierzchni biurowej. Na każdej z nich odkrywano inny sport, zazwyczaj w aktywny sposób – dzieci mogły więc poczuć jego namiastkę, albo zapoznać się ze sprzętem.
_U7A4024.jpg
W holu recepcyjnym odbył się „taniec” z szermierką. Dostojne białe stroje i szpady świetnie wkomponowały się w charakter tego miejsca i dominującą w nim biel – czuć było chemię miedzy nimi. Dzieci mogły odkryć tajniki władania białą bronią i przekonać się, że to nie jest sport tylko dla dorosłych. W restauracji Enjoy było już bardziej tradycyjnie – koszykarsko. Pod okiem profesjonalistów można było trafić do kosza, choć były też pudła. Podobnie w restauracji Officyna, w której zagościli piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk (drużyna jest sponsorowana przez firmę TORUS). Dzieci rzucały do „bramy” i to z całkiem niezłą, jak na ten sport, skutecznością.
_U7A3645.jpg
Pozostałe stacje mieściły się na 7 piętrze budynku ARGON. Miejsce to, choć przeznaczone na biura (i tak się niebawem stanie) było już areną wielu imprez, koncertów, spotkań o charakterze biznesowym i warsztatowym. Bliskie spotkanie z prawdziwym boksem i „rękawicą” zafundowała Iwona Guzowska. Młodzi chłopcy, choć odważni na każdym kroku, wcale nie palili się do pojedynku z mistrzynią. Na kolejnej stacji można było przymierzyć kask aerodynamiczny Bartosza Banacha, utytułowanego kolarza i triathlonisty. Dzieci jeździły rowerem – pchaczem, choć można było też podziwiać profesjonalną „maszynę” do triathlonu, ważącą zaledwie 8 kg! Na kolejnej stacji dzieci (a także rodzice/opiekunowie) uczyli się wiązania „ósemki” z Maciejem Brzozowskim - zdobywcą 4 z 7 szczytów Korony Ziemi. Suchy, czyli Maciej Suchanowski, pracownik firmy TORUS, razem z kolegami z drużyny Seahawks Gdynia odkrywał tajniki futbolu amerykańskiego. Z kolei Paweł Gołębicki (również Torusowicz oraz zapalony kolarz), pokazał nie tylko młodym osobnikom, jak dobrze „kręcić”. Dorosłym uchylił rąbka tajemnicy jak łączyć wymagającą dużego zaangażowania pasję z pracą zawodową.
_U7A5196.jpg
_U7A4516.jpg
_U7A4933.jpg
_U7A4194.jpg
Dużym zainteresowaniem cieszyło się pływanie „na sucho”, które chwilami zamieniało się we wspinaczkę. Tadeusz Czepukojć podwieszonym na specjalnych pasach dzieciom pokazywał techniki pływania. Wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali torby z gadżetami, nie zabrakło też zdrowego, energetycznego poczęstunku. Reakcje dzieci, ale także dorosłych motywują nas do organizacji kolejnych tego typu wydarzeń w przyszłości – bądźcie czujni!
_U7A5626.jpg
_U7A4348.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
TORUSowe SQUADY na Gdańsk Business Run 2018

temu

Blisko 1500 biegaczy i prawie 300 firmowych sztafet zameldowało się 2 września na starcie kolejnej edycji Gdańsk Business Run, a wśród nich 3 TORUSOWE SQUADY. Rywalizacja była zacięta, ale ważniejszy od miejsc był wspólny, charytatywny cel imprezy. Jak podają organizatorzy, z samych opłat startowych udało się łącznie zebrać blisko 110 tysięcy złotych, które trafią do beneficjentów tegorocznej edycji GBR. Torus był także jednym z organizatorów wydarzenia.
Gdańsk Business Run on WHEELS, czyli kółka na start!

temu

W dniu 9 sierpnia 2018 r., na 7. piętrze budynku ARGON odbyła się konferencja prasowa Gdańsk Business Run on Wheeels. Konferencję otworzyła Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, która opowiedziała o misji fundacji, o specyfice sztafety firmowej, integrującej zespoły oraz o samej idei CSR-u, realizowanej na wielu płaszczyznach projektu: biegania, organizowania oraz wspierania. 
TORUSOWE teamy jadą na Mistrzowstwa Polski w Siatkówce Plażowej

temu

Dwa żeńskie zespoły siatkarskie wspierane przez TORUSA zakwalifikowały się do występu w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej. Pary Świstek/Słonecka oraz Saad/Wawrzyńczyk z powodzeniem rywalizowały w 9 turniejach stanowiących kwalifikacje, a druga z par kilkakrotnie pokonywała w nich zespoły kadrowe. Medalowe apetyty krajowego czempionatu zaspokoić będą mogły już niedługo. Tegoroczny turniej finałowy odbędzie się w Krakowie na przełomie sierpnia i września. Zapowiada się zacięta rywalizacja.
Poznaj Alchemię od KUCHNI!

temu

Kompleks biznesowy Alchemia to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa, ale także bogata oferta usługowo-handlowa, z dominacją gastronomii.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.